Muhtar Türkmen, “HATSU’nun Müdahalesi Sorunumuzu Giderdi”

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), kullanılamaz durumda olan altyapı hatlarını yenilemek için de kanalizasyon hattı projelerine hız kesmeden devam ediyor.

 

Mahalle, sokak ve caddelerde tarama çalışmaları gerçekleştirerek eski olup taşmalara ve çevre kirliliğine sebep olan kanalizasyon hatlarını tespit ettiklerini aktaran Genel Müdürlük, bu kapsamda Altınözü ilçesine bağlı Sofular Mahallesi’nde eski kanal hattını bypass ederek yerine yeni kanal hattının döşendiğini kaydetti.

 

Kanalizasyon Daire Başkanlığı tarafından yürütülen kapsamlı çalışmalar sayesinde bölgedeki kanal hattı probleminin giderildiğini, kötü kokuların önüne geçilerek mahallelilerin rahat bir nefes aldığını vurgulayan İdare, 300’lük borularla 150 metre yeni hattın döşendiği çalışmada 1 paletli ekskavatör, 1 kamyon, 1 kepçe,

5 personelin görev yaptığını açıkladı.

 

Çalışmalara yönelik Sofular Mahallesi sakinleri adına görüşlerini “HATSU Muhtarın Sesi” mikrofonlarına dile getiren Mahalle Muhtarı Hüseyin Türkmen, yoğun geçen kış şartlarından dolayı kanal hatlarının zarar gördüğünü ve çevreye yayılan pis sulardan kaynaklı kötü ve sinekten rahatsız olduklarını ifade etti.

 

Yaşanılan olumsuzluk üzerine HATSU Genel Müdürlüğü’ne dilekçe verdiklerini ve akabinde HATSU ekipleri, söz konusu arıza noktasına müdahale ederek sorunu giderdiğini belirten Muhtar Türkmen, çalışmalardan ötürü başta Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, HATSU Genel Müdürü Mehmet Çaparali ve HATSU ekiplerine teşekkür etti.