Antakya-Defne İçmesuyu Projesi 15 Nokta'da Sürüyor

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), Hatay’ın en büyük altyapı projesi olarak tarihe geçen Antakya-Defne İçmesuyu İnşaat’ında çalışmaların hızla devam ettiğini bildirdi.

 

Antakya ve Defne ilçelerinin yıllardır süren içmesuyu problemlerini çözüme kavuşturmak amacıyla paslı, arsenikli, içi toprak dolu borulardan kurtarılması için projelerini sürdüren Genel Müdürlük, maliyeti 63 milyon 823 bin TL olan projenin 15 farklı bölgede sürdüğünü aktardı.

 

Yapılan isale hattı çalışmasında farklı ebatlarda basınca dayanıklı duktil ve polietilen boruların kullanıldığına dikkat çeken İdare, çalışmaların Antakya ilçesine bağlı Kisecik, Esenlik, Karlısu, Saraykent, Akevler, Haraparası, Akasya ve Altınçay Mahallelerinde devam ettiğini kaydetti.

 

Defne ilçesinde ise Sümerler ve Aşağıokçular Mahallesi’nde çalışmanın ilerlediğini bildiren HATSU, 125’lik ve 800’lük ebatlar arasında bölgeye göre boruların tercih edildiğini ayrıca yapılacak çalışma sonunda temiz bir içmesuyunun yanı sıra kayıp kaçağın önemli derecede önlenmiş olacağını belirtti.