Su Depolarında Modernizasyon Sürüyor

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon idaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), vatandaşların sağlıklı ve temiz bir içmesuyu kullanması amacıyla içmesuyu depolarında yenileme, bakım ve onarım çalışmalarının sürdüğünü bildirdi.

 

İlimiz genelinde “Her Şeyden Önce Sağlık” anlayışıyla içmesuyu projelerini hayata geçiren ve eski-yeni şeklinde yapılan çalışmaları fotoğraflarla gözler önüne seren Genel Müdürlük, içmesuyunu iletmede önemli işlev gören içmesuyu depoları ile terfi merkezlerinde yenileme çalışmalarının yanı sıra bakım ile onarım yapıldığına dikkat çekti.

 

İçmesuyu depolarında elektrik sistemleriyle birlikte yetersiz kalan boruların büyük çapta borularla yenilendiğine ve su pompalayan motorlarında güçlendirildiğine dikkat çeken İdare, yapılan depo yenileme çalışmaları kapsamında çevre düzenlenmesi yapılarak yeni bir görünüme kavuştuğunu vurguladı.

 

İçmesuyu kaybının da önemli derecede önüne geçileceği projeler sayesinde vatandaşlara sağlıklı, temiz, sürekli ve güçlü şekilde suyun iletileceğini aktaran HATSU, modernizasyon çalışmalarının Hatay genelinde devam ettiğini vurguladı.