Kapısuyu’nda Yağmursuyu Hattı Çalışmaları Sürüyor

 

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), yağmursuyu birikintisi oluşan noktalarda tahliyenin hızlı sağlanması amacıyla hat çalışmalarını sürdürüyor.

 

Yağmur yağışları sırasında biriken suların kolay deşarj edilmesi ve altyapı eksikliğinin giderilmesi için yağmursuyu hattı döşeme çalışmalarının sürdüğünü hatırlatan Genel Müdürlük, bu çerçevede Samandağ ilçesine bağlı Kapısuyu Mahallesi’ne yağmursuyu tahliye hattı döşenerek biriken suların daha rahat deşarj edileceğini kaydetti.

 

Yapılan çalışmalar ile yağmursuyunun önceden yarattığı yol tahribatlarının da önüne geçildiğini ve ulaşımda herhangi bir sıkıntının yaşanmayacağını aktaran İdare, 1 kepçe, 1 kamyon ve 3 personelin yürüttüğü çalışma kapsamında 300’lük koruge borular ile 100 metre yağmursuyu hattı döşendiğini bildirdi.

 

Kanalizasyon, yağmursuyu, içmesuyu ve arıtma tesisi projelerinde önemli mesafe kat ettiklerine dikkat çeken HATSU, temiz ve sağlıklı bir çevre için Hatay genelinde mücadele içinde olduklarını aktardı.