Parçalanan Altyapı'yı Yenileme Çalışmaları Sürüyor

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), kanalizasyon ve yağmursuyu hatlarının eskimesi ile oluşan arızaların tamiri için yapılan çalışmaların Hatay genelinde aralıksız devam ettiğini duyurdu.

 

Hatay’ın bütün ilçelerinde ekipler tarafından özverili bir çalışma gerçekleştirilerek oluşan arızaların çözümünde vatandaş memnuniyetinin ön planda tutulduğunu aktaran Genel Müdürlük,  İskenderun ilçesinde yapılan çalışmalar kapsamında gelen şikâyetlere anında cevap verildiğini hızlı bir şekilde müdahale yapılarak yeni hat döşeme çalışmalarının yapıldığını açıkladı.

 

Kanalizasyon Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler tarafından altyapının sorunsuz bir şekilde işlevini yerine getirmesi amacıyla hummalı çalışmalar gerçekleştirildiğini bildiren İdare, İskenderun ilçesine bağlı Muradiye Mahallesi 287. Sokak’ta ki esnaflar tarafından gelen kötü koku ve tıkanıklık şikâyeti üzerine yapılan müdahalede parçalanan kanalizasyon hattının yenilendiğini belirtti.

 

Oluşan arızaların hızlı bir şekilde müdahale edilmesinden dolayı vatandaşların takdirini kazanan HATSU, herhangi bir arıza ve sorunla karşılaşılması durumunda ALO 185 HATSU Çağrı Merkezi’ne iletilmesinin arızaya yapılacak olan müdahaleyi daha da hızlandıracağını hatırlattı.