HATSU Genel Kurulu Toplandı

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi(HATSU) Genel Kurulu Kasım ayı olağan toplantısı Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş başkanlığında gerçekleştirildi. Yapılan genel kurulda 13 madde görüşüldü.

 

AK Parti, CHP, MHP ve SP meclis üyelerinin katılımıyla Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) Meclis Salonunda düzenlenen toplantıda açılış, yoklama ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edilişinin 79. Yıldönümü dolayısıyla 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

 

Bir önceki toplantıda görüşülerek kabul edilen karar özetlerinin okunmasıyla devam eden genel kurulda, 2018 yılına ait performans programı, 2018 yılı gelir-gider bütçesi ve bütçe kararnamesinin görüşülmesi maddeleri Plan ve Bütçe Komisyonu’na hava edilirken 2018 yılı ücret tarifelerinin görüşülmesi Plan, Bütçe ve Tarife Komisyonu’na havale edildi.

 

Su Havzaları Koruma Yönetmeliği, Hatay Valiliği Devir, Tasfiye ve Paylaştırma Komisyon Başkanlığı’nın kararı ile HATSU’ya devredilen Kanal Açma Aracına ait borcun ödenerek aracın teslim alınması, Hatay Valiliği Devir, Tasfiye ve Paylaştırma Komisyonu kararı ile HATSU’ya devredilen Vidanjör ve Kanal Açma aracına ait borç ile ilgili D.M.O. Genel Müdürlüğü ile HATSU arasında Sulh Olunması ve Sulh Sözleşmesini imzalamaya HATSU Genel Müdürüne yetki verilmesi oy birliğiyle kabul edildi.

 

Tosçelik Profil ve Sac.End.A.Ş. ile HATSU arasındaki davadan Feragat edilerek Sulh olunması ve Sulh Sözleşmesini imzalamaya Genel Müdüre yetki verilmesi,  Ekinciler Demir Çelik San.A.Ş. ile  HATSU arasındaki davadan Feragat edilerek Sulh olunması ve Sulh Sözleşmesini imzalamaya Genel Müdüre yetki verilmesi,  Yazıcı Demir ve Çelik San.ve Turizm A.Ş. ile HATSU arasındaki davadan Feragat edilerek Sulh olunması ve Sulh Sözleşmesini imzalamaya Genel Müdüre yetki verilmesi de oy birliğiyle kabul edildi.

 

Prestij Sitesi Yönetimi ile HATSU Genel Müdürlüğü arasındaki su borcu için Sulh olunması ve Sulh Sözleşmesini imzalamaya Genel Müdüre yetki verilmesi de oy çokluğuyla kabul edildi.

 

HATSU Genel Kurulu’nun ikinci oturumu ise 23 Kasım 2017 Perşembe günü saat 16.00’da HBB Meclis Salonu’nda gerçekleştirilecek.