HATSU, Dev Projede Dur Durak Bilmiyor

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), içmesuyu iletiminin temiz ve sağlıklı şekilde sağlanması için hayata geçirdiği Antakya ve Defne İçmesuyu inşaatı çalışmalarında hız kesmeden devam ediyor.

 

Maliyeti 63 milyon 823 bin TL değerinde olan Antakya-Defne İçmesuyu İnşaatı’nın Antakya’ya bağlı Akasya, Emek mahallelerinde ve 75. Yıl Bulvarı’nda sürdüğünü aktaran Genel Müdürlük, dev proje sayesinde insan sağlığı için tehlike oluşturan paslı ve kireçli boruların yerine temiz ve sağlıklı boruların yerleştirildiğini vurguladı.

 

“Her Şeyden Önce Sağlık” ilkesiyle toplam döşenecek 463 km’lik hattın 230 km’sinin döşendiğini açıklayan HATSU,  çalışma kapsamında paslı, kireçli ve deforme olan boruların bertaraf edilerek yerine farklı ebatlarda uzun ömürlü ve basınca dayanıklı temiz boruların döşendiğini kaydetti.

 

Hatay genelinde içmesuyunda bakım, onarım ve yenileme çalışmalarının sürdüğüne dikkat çeken HATSU, içmesuyundaki kayıp ve kaçakların minimum düzeye çekilmesini de hedeflediklerinin altını çizdi.Diğer Görseller