Parçalanan Eski Kanalizasyon Hatları Yenileniyor

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), kanalizasyon ve yağmursuyu hatlarının eskimesi ile oluşan arızaların onarımı için çalışmaların Hatay genelinde aralıksız devam ettiğini duyurdu.

 

Hatay’ın bütün ilçelerinde ekipler tarafından özverili bir çalışma gerçekleştirilerek oluşan arızaların çözümünde vatandaş memnuniyetinin ön planda tutulduğunu aktaran Genel Müdürlük,  eskiyerek deforme olan kanalizasyon hatlarının parçalanması ile oluşan tıkanıklık sorunlarını gidermek amacıyla yenileme çalışmalarının devam ettiğini açıkladı.

 

Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler tarafından altyapının sorunsuz bir şekilde işlevini yerine getirmesi amacıyla sahada görev yaptığını bildiren İdare, Antakya ilçesine bağlı Zenginler Mahallesi’nden kötü koku ve tıkanıklık şikâyeti üzerine yapılan müdahalede hattın parçalandığının tespit edildiğini ve yenilenerek sorunun giderildiğini belirtti.

 

200’lük pvc borular ile 60 metrelik kanalizasyon hattının yenilendiğini bildiren İdare, Nazlı Çıkmazı Sokak’ta yapılan bağlantı çalışmaları sayesinde bölge sakinlerinin rahata kavuştuğunu aktardı.