Suçıkağı Mahallesi Eski İçmesuyu Hattı Yenileniyor

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), ilçelerin yüksek kesimlerinde bulunan su gözlerine bağlı olan içmesuyu hatlarında onarım çalışmalarının devam ettiğini duyurdu.

 

Yaşam kaynağımız olan içmesuyunun dağlık alanlarda bulunan gözlerinden evlerimize kadar iletilmesi sırasında bulunan bütün kısımların revize edildiğini belirten Genel Müdürlük, Mahalle sakinlerinin talebi üzerine içmesuyu isale ve şebeke hatlarında yapılan tespitler sonrasında eskiyen ve yetersiz gelen bölgelere yeni hat döşendiğini açıkladı.

 

İskenderun ilçesine bağlı Suçıkağı Mahallesi’nde oluşan sorunları çözüme kavuşturmak amacıyla çalışma yapan HATSU ekipleri, Sakıt mevkiinde bulunan içmesuyu deposundan mahalleye kadar 90’lık borular ile 400 metre yeni içmesuyu hattının döşeme çalışmalarını başlattı.

 

Yeni hat döşenecek olan bölgede kullanılan eski boruların kırılarak tıkanıklığa neden olması ile çalışma başlatan İdare, eski boruların iptal edilerek yerine basınca dayanıklı ve sağlıklı polietilen boruların döşeneceğini kaydetti.