İçmesuyu Depolarında Bakım Onarım Sürüyor

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), ilçelerde bulunan terfi istasyonları, su depoları, su kuyularında ve sondaj yapılan bölgelerde bakım ve onarım çalışmaları yapıldığını duyurdu.

 

HATSU mobil ekipleri tarafından yapılan çalışmalar ile ilçelerde oluşan arızaları önlemek ve tesislerin durmaması adına bakım onarım yapıldığını aktaran Genel Müdürlük, bu kapsamda tesislerde kullanılan ve paslanarak işlevini yitirmiş panolarda ve enerji kablolarında yenileme çalışması gerçekleştirildiğini açıkladı.

 

İçmesuyu gözlerinden evlerimize kadar gelen suyun iletilmesi sırasında kullanılan tesislerin önemine dikkat çekerek bakım onarım işlemlerini aksatmadan devam ettiren İdare, yapılan modernizasyon sayesinde İskenderun ilçesine bağlı Numune Mahallesi’nde bulunan terfi istasyonun ’da ki elektrik panolarının yenilendiğini ve enerji nakil hatlarında bakım yapıldığını aktardı.

 

Teknik arızalar ve sorunlarla karşılaşıldığı takdirde ALO 185 HATSU Çağrı Merkezine bildirilmesi gerektiğini hatırlatan HATSU, hızlı bir şekilde yapılacak müdahale ile sorunların bertaraf edileceğinin altını çizdi.