HATSU, Dev Bir Projeyi Daha Hayata Geçirdi

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon idaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), “Temiz Çevre ve Sağlıklı Yaşam” ilkesiyle dev bir projeyi daha hayata geçirdi. Projenin adı, Antakya 2. Grup Odabaşı-Güzelburç-Narlıca (Mobilyacılar Sitesi) Kanalizasyon Şebekesi İnşaatı.

 

HATSU Genel Müdürlüğü tarafından ihale edilen ve proje maliyeti 37 milyon 363 bin 815 TL olan dev projenin çalışmalarına başlandığını belirten Genel Müdürlük, proje kapsamında Odabaşı, Güzelburç ve Narlıca mahallerinin kanalizasyon hattı ihtiyacının karşılanacağını müjdeledi.

 

Etüd ve Plan Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen dev çalışma ile döşenecek yaklaşık 98 bin metre kanal hattının 10 bin metresinin döşendiğini belirten İdare, söz konusu proje kapsamında 4 adet terfi merkezi ve 10 bin metre yağmursuyu hattı yapımı planlandığının altını çizdi.

 

Projenin amacına yönelik detaylı bilgiler aktaran HATSU Genel Müdürlüğü, Odabaşı, Güzelburç ve Narlıca kanalizasyon inşaatları yapmanın yanı sıra kanalizasyon hatları bulunan ancak direkt Asi Nehri’ne deşarj olan Karaali, Kuzeytepe, Ekinci ve Narlı mahallelerinin atıksularını yapımı süren Küçükdalyan Narlıca Atıksu Arıtma Tesisi’ne ileterek atıksuyun arıtılmasını ve Asi Nehri’nin temizlenmesine katkıda bulunacağını bildirdi.   

 

HATSU ayrıca, Asi Nehri’ne temiz su deşarj edecek ve Dünyanın 5., Avrupa’nın 2., Türkiye’nin ise en büyük kapasitesine sahip olan Küçükdalyan-Narlıca MBR (Membran Biyoreaktör) Teknolojili Atıksu Arıtma Tesisi inşaatının yüzde 85’inin tamamlandığını hatırlattı.