İçmesuyu Hatlarında Yenileme ve Onarım Sürüyor

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), içmesuyunun sağlıklı ve temiz bir şekilde Hataylı vatandaşlara ulaşması amacıyla verdiği mücadeleyi sürdürüyor.

 

İçmesuyu gözlerinin daha sağlıklı bir şekilde işlevini yerine getirmesi adına temizlik ve yenileme çalışmalarını sürdüren Genel Müdürlük, meskenlere ve iş yerine ulaşan içmesuyunun önemine binaen su gözlerinde bakım onarım çalışmaların aksatılmadan devam ettirildiğini açıkladı.

 

Arsuz İlçesine bağlı Karahüseyinli Mahallesi’nde bulunan içmesuyu gözünün tıkandığını tespit eden HATSU ekipleri, içmesuyu gözünde ve içmesuyu hatlarında kapsamlı temizlik çalışması yaparak tıkanıklığı giderdikten sonra su kesintilerinin önüne geçmiş oldu.

 

Karaaağaç Mahallesi’nde içmesuyu hattı bulunmayan bir bölgeye yeni içmesuyu hattı döşendiğinin bilgisini veren İdare, 70 metre uzunluğunda 40’lık borular ile bağlantısı yapılan içmesuyu hattı sayesinde bölgede bulunan yeni yerleşim alanlarının su ihtiyacının karşılandığını belirtti.Diğer Görseller