Temiz Çevre ve Sağlıklı Yaşama Katkı Sürüyor

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), hizmete açtığı arıtma tesislerinde atıksuları arıtarak temiz çevre ve sağlıklı yaşama katkı sağlamaya devam ediyor.

 

Faaliyete aldığı atıksu arıtma tesislerinden alınan numuneler ile arıtılmış atık suların farkını öncesi-sonrası şeklinde gözler önüne serildiğini aktaran Genel Müdürlük, atıksuların çevre ve insan hayatına zarar vermeyecek şekilde arıtılıp doğaya temiz şekilde deşarj edilmesini sağlamak amacıyla çalışmaların sürdüğünü aktardı.

 

Arıtma tesislerinde işlem gören atıksuların ne denli önemli derecede arıtılıp doğaya bırakıldığını fotoğraflarla gözler önüne seren İdare, İskenderun Biyolojik, Kırıkhan, Reyhanlı, İskenderun (Denizciler), Dörtyol, Erzin, Samandağ,  Antakya(Serinyol), Antakya(Turunçlu), Payas Tütenbaca, Payas Topsahası ve İskenderun(Karayılan) atıksu arıtma tesislerinin sürdürdüğü arıtım göreviyle temiz çevrenin oluşumuna katkı sağlandığına vurgu yaptı.

 

HATSU, Asi Nehri’nin ve Akdeniz’in temiz olmasına katkı sağlamak amacıyla atıksu arıtma sistemlerinin planlama ve işletim hususlarında kapsamlı çalışmaların yapıldığına dikkat çekti.Diğer Görseller