MUHTAR KAYA, “BU EMEĞİN HAKKI YENMEZ”

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), eski içme suyu hatlarını ve kanserojen içeren sağlıksız içme sularının iptalini gerçekleştirmek amacıyla projeler hazırlayarak sağlımızı korumaya devam ediyor.

 

Erzin ilçesi Yeşiltepe Mahallesi’nde 20 yılı aşkın kullanılan ve sağlıksız olduğu tespit edilen içme suyunun iptal edilerek vatandaşların sağlıklı bir içme suyuna kavuşması amacıyla mücadele eden Genel Müdürlük, Erzin ilçesi genelinde başlatılan 245 km’lik dev proje kapsamında döşenen 30 km’lik sağlıklı duktil borular ile mahalleye kaynak suyunun iletildiğini belirtti.

 

Dağda ki kaynak suyunun Mahalleye iletilmesi ile kanserojen içerikli içme suyunun iptal edildiğini belirten İdare, faaliyete geçirilen proje kapsamında mahalle sakinlerinin rahata kavuşması ve sağlıklı bir içme suyunu tüketebilmesi için mücadele verildiğini bildirdi.

 

Yapılan kapsamlı proje ile Mahalle sakinlerinin memnuniyetini dile getiren Mahalle Muhtarı Bayram Ali Kaya, “değerli Yeşiltepe halkına içme suyu kaynaktan direk aktarılıyor. Yıllardan beri kullanılan bu suyumuzun karşılığında şuan Amanos dağlarından gelen kaynak suyu tam faal olarak akıyor. Bu esnada değerli katkılarından dolayı çabalarından dolayı Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Doç. Dr Lütfü Savaş beye teşekkür ediyorum” dedi.

 

“DAHA ÖNCE KİMSE MÜDAHALE ETMEMİŞTİ”

Başkan Savaş’ın verdiği söz sonrasında gösterdiği çaba hakkında düşüncelerine yer veren Kaya, “Vatandaş olarak sürekli bozuk su içtiğimizden dolayı başkanımızı 4 yıldan beri rahatsız ettik. Daha önceleri kimse müdahale etmemişlerdi. 2014 yılında başkanımız söz verdi bu içme suyunu Yeşiltepe’ye içirecem demişlerdi. Lütfü başkanım, Mehmet Ali bey ve Yaşar bey inanın 4 yıllan beri mücadele vererek şuan sonuca kavuştuk hepsinden Allah razı olsun. Teşekkür ediyorum saygılar sunuyorum” ifadelerini kullandı.

 

“BU EMEĞİN HAKKI YENMEZ”

Mahalle adına yapılan çalışmalar sonrasında kaynak suyuna kavuştuklarını söyleyen Kaya, “çok emekler verildi. Ortalama Erzin’den bizim Mahalleye 9 km, Amanos dağlarının içme suyu kaynaklarına kadar 20 km vardır. 30 km mesafeden bu imkân bize sağlandı. Bu emeğin hakkı yenmez. Emeği geçenlere sonsuz saygılarımı sunuyorum. Yeşiltepe halkı olarak bu insanlara karşı cevaplarımızı vermemiz lazım çalışmamız lazım mücadele etmemiz lazım teşekkür ediyorum.Diğer Görseller