İskenderun'un Düşman İşgalinden Kurtuluşu Kutlu Olsun

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, “İskenderun’un Düşman İşgalinden Kurtuluş Günü” münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.“5 TEMMUZ VATAN TOPRAĞINA BAĞLILIĞIN EN ÖNEMLİ SİMGELERİNDEN BİRİDİR”

Yayınladığı mesajda kahraman Türk ordusunun İskenderun’a gelişinin 80. yıldönümünü büyük gurur ve mutlulukla kutladığını belirten Başkan Savaş, “Kahraman ecdadımızın Dörtyol’da ilk kurşunu sıkarak başlattığı milli mücadele kararlılığı ordumuzun Hatay’a gelişine kadar sürmüştür. Kuvayı milliye ruhundan bir an olsun vazgeçmeyen İskenderun ve Hatay halkı, kendini anavatandan ayrı görmemiştir. 5 Temmuz 1938 günü azmin, inancın, fedakârlığın, cesaretin ve vatan toprağına bağlılığın en önemli simgelerinden biridir. Kıvanç duyduğumuz tarihlerden biri olan bu gün, yolumuzu aydınlatmaya ve hedeflerimize sağlam adımlarla yürümemize yardım etmeye devam edecektir” dedi.

"TÜM HATAY HALKININ TARİHİMİZE ALTIN HARFLERLE YAZILAN BU ÖNEMLİ KURTULUŞ GÜNÜNÜ KUTLUYORUM"

Mesajının devamında Başkan Savaş, “İskenderun, her zaman olduğu gibi bundan sonra da ecdadımızdan aldığı güçle yarınlara umutla bakmaya devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle bayrağımızın dalgalandığı ve her karış için bağımsızlık mücadelesi veren Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanın birlik ve bütünlüğü uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet, şükran ve rahmetle anıyorum. Tüm Hatay halkının tarihimize altın harflerle yazılan bu önemli kurtuluş gününü kutluyorum" ifadelerine yer verdi.