HATSU Heyeti, Sahada Hizmet Denetimlerini Sürdürüyor

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU) heyeti, merkez ilçe Antakya’nın muhtelif noktalarında devam eden Antakya 2. Grup Odabaşı-Güzelburç-Narlıca (Mobilyacılar Sitesi) Kanalizasyon Şebekesi İnşaatı çalışmalarını sahada denetledi.

 

Sağlıklı yaşam, temiz çevre ve gelecek için yapılan çalışmaları kontrol etme ile çalışanların koordinesini sağlama adına gerçekleştirilen denetime HATSU Genel Müdürü Mehmet Çaparali, HATSU Genel Müdür Yardımcısı Hüsna Karayazgan, Daire Başkanları ve Şube Müdürleri katıldı.

 

Odabaşı, Güzelburç ve Narlıca (Mobilyacılar Sitesi) mahallelerini yeni kanalizasyon hattına kavuşturacak ayrıca direkt Asi Nehri’ne deşarj olan Karaali, Kuzeytepe ve Ekinci mahallelerinin atıksularını yapımı süren Küçükdalyan Narlıca Atıksu Arıtma Tesisi’ne iletecek çalışmaları bizzat inceleyen HATSU heyeti, kendilerine eşlik eden yetkili ve teknik personelden çalışmaların son durumu hakkında detaylı bilgiler aldı.

 

Altyapının insan hayatı, çevremiz ve sağlıklı yaşam açısından büyük bir öneme sahip olduğuna vurgu yapan Genel Müdür Çaparali, “Önce Sağlık” şiarını edinerek başlattığımız hizmet çıtamızı her geçen gün yenisi ekleyerek yükseltiyoruz. Hatay’ı gelecek nesillere temiz ve sağlıklı bir şekilde aktarmak için yaptığımız projelerin sistemli ve koordineli bir şekilde ilerlemesi gerekiyor. İnsan ve çevre sağlığı bizim için önemli bunun bilincinde olarak vatandaşlarımıza gece gündüz demeden hizmetlerimizi yapmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

 

Etüt ve Plan Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen çalışma kapsamında döşenecek 98 bin metre kanal şebekesinin 81 bin metresi döşenirken, maliyeti 37 milyon 363 bin TL olan dev çalışmaya 26 milyon 500 bin TL harcandı.

 

Ayrıca, söz konusu proje kapsamında 4 adet terfi merkezi ve 10 bin metre yağmursuyu hattı yapımı planlanıyor.Diğer Görseller