Tesislerdeki Modernizasyon İle Su Kaybı Önleniyor

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), ilçelerde bulunan terfi istasyonları, su depoları, su kuyularında ve sondaj yapılan bölgelerde bakım ve onarım çalışmalarının aralıksız devam ettiğini duyurdu.

 

HATSU mobil ekipleri tarafından yapılan çalışmalar ile ilçelerde oluşan arızaları önlemek ve tesislerin durmaması adına bakım onarım yapıldığını aktaran Genel Müdürlük, bu kapsamda tesislerde paslanarak işlevini yitirmiş çekvalf ile dalgıç pompalarında ve elektrik panolarında yenileme çalışması gerçekleştirildiğini açıkladı.

 

İçme suyu istasyonlarından evlerimize kadar gelen suyun iletilmesi sırasında kullanılan tesislerin önemine dikkat çekerek bakım onarım işlemlerini aksatmadan devam ettiren İdare, yapılan modernizasyon sayesinde Arsuz ilçesine bağlı Gökmeydan Mahallesi’nde bulunan kuyuda ki enerji panosu yenilendiğini ve arızanın da giderildiğini aktardı.

 

Teknik arızalar ve sorunlarla karşılaşıldığı takdirde ALO 185 HATSU Çağrı Merkezine bildirilmesi gerektiğini hatırlatan HATSU, hızlı bir şekilde yapılacak müdahale ile sorunların bertaraf edileceğinin altını çizdi.  Diğer Görseller