Yağmursuyu Izgaralarına Atılan Çöpler Temizlendi

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel müdürlüğü(HATSU), hatalı kullanım sonucunda yağmur suyu hatlarında oluşan tıkanıklıkları giderme adına temizlik çalışmalarını sürdürüyor.

 

Yağmur suyu hatlarında bakım ve onarım çalışmalarının kent genelinde devam ettiğini belirten Genel Müdürlük, yapılan temizlik çalışmaları sırasında çıkarılan cam şişe, plastik şişe, plastik bardak, naylon poşet, çocuk bezi ve gıda paketleri gibi atıkların çevre sakinlerini hayrete düşürdüğünü belirtti.

 

Temizlik çalışmalarının gece-gündüz demeden sürdüğünün altını çizen İdare, yağmur suyunun sürükleyip tıkanmalara sebebiyet veren atıkları temizleyerek su tahliyesinin daha kolay sağlanacağını aktardı.

 

Su tahliyelerinin daha kolay sağlanması için yağmur suyu hattı ve tıkanmaların meydana gelmemesi adına hatlara mazgalların yerleştirildiğine de dikkat çeken HATSU, yağmursuyu ızgaralarının çöp alanı olmadığını hatırlatarak, vatandaşların çöp atma konusunda daha duyarlı davranması gerektiğine vurgu yaptı.Diğer Görseller