Altyapı'da Bakım Onarım ve Temizlik Çalışmaları Sürüyor

 

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), Mahalle ve Sokaklarda bulunan muayene bacaları ile yağmur ızgaralarında oluşan tıkanıklıkları gidermek amacıyla temizlik çalışmalarını sürdürüyor.

 

Oluşan tıkanıklıkların mahalle sakinlerini zor duruma düşürdüğünü ve vatandaşların daha duyarlı olmaları gerektiğini hatırlatan Genel Müdürlük, ekiplerin yaptığı incelemelerde ihmal sonucu muayene ızgaralarda tıkanma oluştuğu bu tıkanmaların ise kokuya ve taşmaya sebebiyet verdiğini açıkladı.

 

Kırıkhan ilçesine bağlı Cumhuriyet Mahallesi’nden ALO 185 HATSU İhbar hattına gelen bildirim üzerine çalışma gerçekleştiren HATSU ekipleri, muayene bacasının taş parçaları ve kum ile tıkandığını tespit ederek temizlik çalışması gerçekleştirdi ve vidanjör aracıyla çekim yaparak tıkanıklığı giderdi.

 

Hatay genelinde ki bütün altyapıda temizlik çalışmalarını mesai kavramı gözetmeksizin sürdüren HATSU, yağmursuyu ve kanalizasyon hatlarının kullanımı hususunda vatandaşların daha duyarlı olmasını temenni etti ve yapılan hataların altyapıyı tamamen etkilediğini aktardı.Diğer Görseller