KKTC Heyetinden Genel Müdür Çaparali’ye Ziyaret

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (HATSU) Genel Müdürü Mehmet Çaparali, kardeş ülkemiz Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Mustafa Zurnacılar’ı ve beraberindeki heyeti ağırladı.

 

HATSU Genel Müdürlüğü’ne yapılan ziyarete Yeniboğaziçi Belediyesi meclis üyeleri Erşen Umanel ile Server Düzenli, Gazimagosa Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Yeşileme, Yeniboğaziçi Kültür Müdürü Mehtap Sayıner ve Hatay Muhtarlar Derneği Başkanı Mahmut Gülcü katılım gösterdi.

 

Sosyal, kültürel değerler ve hizmet anlayışı kapsamında istişarelerin yapıldığı ziyarette Genel Müdür Çaparali, Gastronomi şehri ve EXPO 2021’e ev sahipliği yapacak Hatay’a gerçekleştirilen ziyaretten dolayı kıvanç duyduğunu ifade ederek, Hatay’da yapılan içme suyu, arıtma tesisleri, kanalizasyon ve yağmursuyu gibi altyapı yatırımları hakkında konuklarını bilgilendirdi.

 

KKTC ve Türkiye Cumhuriyeti arasındaki kardeşlik münasebetinin gün ve gün derinleşmesine katkıda bulunmanın onurunu yaşadıklarını belirten Çaparali, ilimize ve ülkemize hizmet etme noktasında katkıda bulunacak yerel, ulusal ve uluslararası her istişarede yer alacaklarını belirtti.  

 

Her kültürden, inançtan insanların birarada yaşadığı huzur, barış ve kardeşlik şehri Hatay’da bulunmaktan mutluluk duyduklarını belirten Başkan Zurnacılar, sosyal, kültürel bağlamda yapılan istişarelerin yerel ve ulusal bazdaki ilişkilerin daha güçlendireceğine inandıklarını belirtti.

 

Yapılan hizmetlerin takdire şayan olduğunu ifade eden Zurnacılar, samimi bir şekilde sohbet ederek gösterdikleri ilgi ve alakalarından dolayı Genel Müdür Çaparali’ye teşekkür etti.

 

HATSU Özel Kalem Müdürü Metin Şavaş’ın da hazır bulunduğu ziyarette Genel Müdür Çaparali, konuklara yöresel hediyeler takdim etti. Program günün anısına çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.Diğer Görseller