İçme Suyu Hatları Zarar Görmemesi İçin Derine İndirildi

 

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), Antakya Mobilyacılar Sitesi’nin muhtelif noktalarında yapılacak zemin iyileştirme çalışmalarından ötürü içme suyu şebekesi daha derine indirildiğini belirtti.

 

Hatay’ın ekonomisine katkıda bulunacak olan Antakya Mobilyacılar Sitesi’nin içme suyu ihtiyacını karşılama adına içme suyu şebekesi döşendiğini aktaran HATSU, yol asfaltlama çalışmaları öncesinde yapılacak zemin iyileştirme sırasında şebekenin ağır iş makinelerinden zarar görmemesi için daha derine alındığını bildirdi.

 

Mobilyacılar Sitesi’nde yapılan çalışmalar kapsamında bilgi veren Genel Müdürlük, farklı ebatlarda döşenecek 11 bin 90 metre polietilen borunun 10 bin 581 metresinin döşendiğini ve 600 metreküplük içme suyu servis deposunun tamamlandığını aktardı.

 

Ayrıca Etüt ve Plan Dairesi Başkanlığı tarafından Mobilyacılar Sitesi’ne 8 bin 500 metre kanalizasyon hattı, 3 adet terfi merkezi ve 9 bin 100 metre uzunluğunda yağmursuyu drenaj hattı yapıldı.Diğer Görseller