HATSU, yaptığı yatırımlarla SUTEK’te yerini aldı

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), 07-09 Kasım 2019 tarihleri arasında Ankara’da üçüncüsü düzenlenen Su Teknolojileri Fuarı’nda(SUTEK) açtığı stant ile yerini aldı.

 

Ankara Beytepe Kongre Merkezi’nde su kaynaklarının sürdürülebilir bir şekilde kullanılması, su tasarrufunun sağlanması, atık suların arıtımı ve geri dönüşümünün son teknolojik yapılarının bir araya geldiği platforma HATSU Genel Müdürü Mehmet Çaparali, HATSU Özel Kalem Müdürü Metin Savaş ve görevli personel katılım gösterdi.

 

HATSU, çok sayıda su ve kanal idaresinin hazır bulunduğu fuarda, temiz çevre ve sağlıklı gelecek için yapılan içme suyu, kanalizasyon, atıksu arıtma tesisleri gibi yatırımlarda kullanılan teknoloji ile su kaynaklarının sürdürülebilir şekilde kullanılması ve su tasarrufunun sağlanması adına gerçekleştirilen yatırımlar hakkında da ziyaretçilere bilgiler verdi.

 

Hatay genelinde yapılan içme suyu, kanalizasyon ile yağmur suyu hattı ve atık su arıtma tesisleri çalışmaları stantta yerini alırken, yatırımlara dair bütün çalışmalar ise hazırlanan video klipler ile sunuldu.

 

Fuara katılan HATSU Genel Müdürü Mehmet Çaparali, ülke genelinden katılan su idarelerinin stantlarını ziyaret ederek, diğer su idarelerinin kullandığı teknolojik sistemler hakkında fikir alışverişinde bulundu.

 

Ziyaretleri esnasında Hatay’a yapılan yatırımlar hakkında kısa açıklamalarda bulunan Genel Müdür Çaparali,  Hatay genelinde kanalizasyon, içme suyu, yağmur suyu ve arıtma tesisi gibi alanlarda önemli çalışmalar yaptıklarını aktararak, 5 yıllık süreç içerisinde  Hatay’a 2064 km içme suyu hattı, 1168 km kanalizasyon ile yağmur suyu hattı, 28 adet içme suyu deposu ve 9 yeni atıksu arıtma tesisi kazandırdıklarını belirtti.Diğer Görseller