Çevreye Zarar Veren Altyapı Hattı Yenilendi Muhtar Sert, “Hizmetler İçin Başkan Savaş’a Teşekkür Ediyoruz”

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), halk sağlığını korumaya ve çevre kirliliğini önlemeye yönelik çalışmalarını hassas bir şekilde sürdürüyor.  

 

Atık suları çevre kirliliği oluşturmadan sağlıklı şekilde meskenlerden tahliye etmek için yer üstündeki eski kanal hatlarının yer altına alındığına dikkat çeken Genel Müdürlük, Yayladağı Yoncakaya Mahallesi’nde çevreye zarar veren yer üstündeki atık su hattının 200’lük beton borularla yapılan 120 metrelik hat ile yer altına çekildiğini aktardı.

 

Teknik personel denetiminde yürütülen çalışma ile çevre sağlığının sağlandığını aktaran HATSU, söz konusu çalışmada 1 kepçe, 1 tekerlekli ekskavatör ve 5 personelin görev yaptığını aktararak, oluşan altyapı problemlerini ALO 185 HATSU Çağrı Merkezi’ne iletilmesi konusunda çağrıda bulundu.

 

Yoncakaya Mahalle Muhtarı Hüseyin Sert, mahalle sakinleri adına yapılan çalışmalardan ötürü Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, HATSU Genel Müdürü Mehmet Çaparali ve HATSU ekiplerine teşekkür etti.Diğer Görseller