Genel Müdür Yardımcısı Hüsna KARAYAZGAN

11 Şubat 1958 tarihinde Çankırı iline bağlı Çerkeş ilçesinde doğdu. İlk orta ve lise öğrenimini Ankara Cumhuriyet Lisesi’nde tamamlayarak 1975-1979 yılları arasında Gazi Üniversitesi A.D.M.M. Akademisi’nden İnşaat Mühendisi olarak mezun oldu. İşletme yüksek lisansı yaptı.

 

30 Mart 1980 tarihinde İller Bankası yan kuruluşu olan SİMEL Ltd. Şti. Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı’nda İnşaat Mühendisi unvanıyla işe başladı. 1986 yılında kamudan ayrılarak 1986-1990 yıllarında ARDA Müh. Müt. Firmasına ait alt yapı inşalarında İhale, hak ediş ve kesin hesap mühendisi, şantiye şefi olarak görev aldı.

 

15 Ocak 1990 tarihinde Köy Hizmetleri Ankara İl Müdürlüğü’ne geçiş yaparak kamu hizmetine geri dönüş yapan Karayazgan, 25 Mart 1991 tarihinden itibaren İller Bankası Genel Müdürlüğü Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı’nda görev yapmaya başladı. Konusu geçen Başkanlık bünyesinde yürütülen atık su şebeke, arıtma ve deşarj tesislerinin tatbikat aşamalarında İnşaat Mühendisi ve 2004 yılından itibaren içme suyu Dairesi Başkanlığı’nın içme suyu temin ve şebeke Şube Müdürü olarak görev aldı. Ayrıca, 1999 Marmara Depremi sonrasında kalıcı Konutlar Teknik  Altyapı İnşaatlarında  görevlendirilerek 2003 yıllı sonuna kadar görev yaptı.

 

23 Aralık 2014 tarihinde Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU) Etüd ve Plan Dairesi Başkanı görevine atandı. 2017 yılında kendi görev ve sorumlulukları uhdesinde kalmak üzere Genel Müdür Yardımcısı görevine atandı. Evli ve bir çocuk annesi olan Hüsna KARAYAZGAN halen Etüd ve Plan Dairesi Başkanlığı ile Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmektedir.Diğer Görseller