Kanalizasyon Daire Başkanı V. Fatma Öncü DÖNMEZ

1979 yılında Kütahya ’da doğan Fatma Öncü DÖNMEZ lise öğrenimini Antalya Lisesi'nde tamamladı. On Dokuz Mayıs Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü’nden 2001 yılında mezun oldu.

 

2006 yılında Antakya Belediyesi’nde Çevre Mühendisliği olarak göreve başladı. Belediyeye ait Arıtma Tesisinde tesis sorumlusu, Hatay Su ve Kanalizasyon İşleri Genel Müdürlüğünde içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu projelerinin yapımı ile ihale ve kontrol hizmetlerinde bulundu.

2014 yılında HATSU Genel Müdürlüğü’ne İşletmeler Dairesi Başkanı olarak atanan Dönmez, HATSU Genel Müdürlüğü bünyesinde bulunan atık su ve içme suyu arıtma tesislerini denetleme görevini yürütürken, ayrıca HATAY genelinde bulunan su ve kaynaklarının Havza Koruma Planı ve İş Güvenliği Şube Müdürlüğü sorumluluğunu sürdürmektir.

 

Evli ve bir kız ile bir erkek olmak üzere  iki çocuk sahibi  olan  Fatma Öncü  Dönmez, 2014  yılından itibaren HATSU Genel Müdürlüğü’nde  İşletmeler Dairesi  Başkanlığı olarak görevini sürdürmektedir.Diğer Görseller